четвер, 31 грудня 2015 р.




Затверджено порядок присвоєння вчителям категорій

Уряд затвердив перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядок їх присвоєння. Відповідна постанова підписана оприлюднена на Урядовому порталі.

Бюджет освіти не цілком задовольняє потреби

Обсяг бюджетних коштів, передбачених для Міністерства освіти і науки на 2016 рік, не цілком задовольняє потреби галузі, але МОН використає весь потенціал для якісних змін як в освіті, так і в науці. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки щодо розвитку освітньої галузі у 2016 році.

У МОН прозвітували про свою діяльність у 2015 році

Міністерство освіти і науки України оприлюднило звіт про свою діяльність за 2015 рік. У звіті названі основні напрямки діяльності Міносвіти в 2015 році та надана інформація, що зроблено по кожному з них.
У відомстві зазначають, що значна частина роботи у 2015 році була присвячена зміні законодавства у сфері освіти, адже без створення відповідної законодавчої бази неможливі подальші реформи. Було розроблено законопроект "Про професійну освіту", прийнято закон "Про наукову і науково-технічну діяльність", а також велась робота над впровадженням закону "Про вищу освіту".

Школи очікує оптимізація і скорочення

  Згідно з прийнятим парламентом законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)" обласні державні адміністрації мають затвердити плани створення освітніх округів та об’єднання навчальних закладів, а також забезпечити скорочення кількості технічного та адміністративного персоналу шкіл. Про це йдеться в аналізі бюджетного законодавства, проведеного експертами Аналітичного центру Cedos.

неділя, 27 грудня 2015 р.

Як розрахувати конкурсний бал абітурієнта у 2016 році


Міністерством освіти і науки надано роз’яснення щодо процедури та порядку нарахування конкурсного бала вступника на основі повної загальної середньої освіти, що мають застосовуватись приймальними комісіями під час вступної кампанії 2016 року. Відповідний лист підписано першим заступником міністра освіти Інною Совсун.

У МОН представили стратегію "нової школи"

В Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг, в ході якого представниками Міністерства освіти і науки було презентовано бачення нової школи, що є фундаментом реформи освіти, запланованої урядом на 2016 рік.

вівторок, 22 грудня 2015 р.

Створено безкоштовний мобільний застосунок для вивчення української мови


     Команда освітнього проекту «Мова – ДНК нації» створила застосунок «Mova» – перший мобільний застосунок для вдосконалення знань з української мови на платформах iOS та Android.

     Завдяки застосунку всі охочі матимуть змогу пригадати основні правила правопису, дізнатися фразеологізми й синоніми, навчитися правильно наголошувати слова та позбутися русизмів. Крім того, зареєстровані користувачі зможуть перевіряти знання й одночасно навчатися, виконуючи тематичні вправи.

пʼятниця, 18 грудня 2015 р.

Підручники починають надходити до областей


Станом на 17 грудня 2015 року видавництвами надруковано понад три мільйони підручників для учнів 4-х та 7-х класів. Про це, з посиланням на Інститут модернізації змісту освіти, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Україна розпочинає перепідготовку вчителів англійської мови

     В Україні стартував проект «Вчителі англійської мови – агенти змін», в рамках якого протягом 2016 року перекваліфікацію та спеціальну підготовку пройдуть майже 4000 вчителів англійської мови у семи областях та місті Києві. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Більшість українців не володіє іноземними мовами

     Згідно результатів он-лайн дослідження TNS, 89% опитаних респондентів вивчали англійську мову, однак лише 18% володіють нею на рівні вище середнього. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Громадська ініціатива Україна Speaking.        Порівняно з країнами Європи Україна відстає у готовності громадян спілкуватися іноземною мовою. Дані Євробарометра “Європейці та їхні мови” показують, що більше половини жителів країн ЄС знають щонайменше дві мови, а 38% європейців вільно володіють англійською.

вівторок, 15 грудня 2015 р.

В Україні відкрито online-проект шкільної статистики

     
Аналітичний  центр  CEDOS  презентував  
проект «Шкільна карта CEDOS»,    який    створено    з метою     представлення   цікавих   даних   про   шкільну  освіту  в  Україні.   «Шкільна  карта»  надає користувачу  інтерактивні  карти,  графіки та data-box з найбільш актуальними даними про середню освіту.

Після закінчення навчання в 9-му класі учні матимуть три шляхи здобуття освіти


     Після закінчення навчання в 9-му класі учні матимуть три варіанти продовження навчання. Про це, під час зустрічі з директором департаменту професійної освіти і зайнятості GOPA Consultants Мартіном Еглітца та регіональним директором Інституту DVV International Анітою Якобсоне, повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.
     За словами заступника міністра, у разі, якщо буде прийнятий закон «Про освіту», в Україні змінюватиметься структура середньої освіти.
     Для випускників 9 класу перехід до старшої школи супроводжуватиметься зовнішнім оцінюванням. За результатами якого, школярі матимуть три траєкторії продовження навчання.

Програмування в школі - бути чи не бути?

     Рівно 30 років тому в загальноосвітніх навчальних закладах з’явився новий обов’язковий для вивчення предмет «Інформатика».     За цей час від лозунгу «Програмування – друга грамотність» прийшли до кардинально відмінного підходу у викладанні інформатики: «Основне – компетентний користувач, а програмування – для вузьких спеціалістів». Якщо за програмою 1985 року вивчення ОАП (основи алгоритмізації та програмування) займало 72% від загального часу (46 із 64 програмних годин у 9-10 кл.), то нинішні 9, 10, 11 класи, які навчаються за програмами стандартного та академічного рівня, вивчають ОАП в обсязі близько 5% загального часу (5 із 95 годин рівень стандарту; 7 із 130 годин академічний рівень).

З грудня вчителі отримуватимуть більше

     З 1 грудня 2015 року відбудеться підвищення посадових окладів на 25% по всій сітці державних службовців. Також передбачено підвищення посадових окладів працівників бюджетної сфери, зокрема, лікарів та вчителів, в середньому на 10%, що загалом, враховуючи підвищення мінімальних соціальних стандартів з 1 вересня 2015 року, становитиме близько 25%.

пʼятниця, 11 грудня 2015 р.

Особливості проведення ЗНО-2016


    Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) отримав необхідне фінансування і активно готується до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році: розробляються і затверджуються тестові завдання, оновлюється матеріально-технічна база, перевіряється логістика (тиражування і доставка тестових завдань) та взаємодія між регіональними центрами, ведеться робота з доукомплектування штату, в першу чергу – ІТ-працівниками.    

середа, 2 грудня 2015 р.

Реєстрація на ЗНО розпочнеться 1 лютого


РПР вимагає публічного плану вирішення проблем ЗНО
     Міністерством освіти і науки затверджено Календарний план проведення ЗНО, яким визначено, що подання реєстраційних документів особами, які проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 1 лютого та триватиме до 4 березня.

  17-19 березня 2016 р. відбудеться головна подія освітньої галузі України – Сьома Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Третя Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).


Організатор: Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України виставці «Сучасні заклади освіти» з 2010 року офіційно надано статус міжнародної та включено до переліку міжнародних виставок, що проводяться в Україні.

Всеукраїнська премія "Диво-Дитина 2015"


Диво-дитина


     ТОВ "Премія "Диво-Дитина" разом з народним артистом України Віктором Шпортько започаткували проведення щорічної Всеукраїнської премії "Диво-Дитина".
     Проведення зазначеної премії було підтримано Президентом України, Кабінетом Міністрів України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту України, Міністерством культури і туризму України, Міністерством з питань надзвичайних ситуацій України, а також Київською міською державною адміністрацією.