ЗНО -2016 Чули! Знаємо!
Особливості ЗНО-2016 та пробного ЗНО-2016
Умови прийому на навчання до ВНЗ-2016
Наказ МОН України від 08.10.2015 №1050 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 року №940"
Наказ МОН України від 16.09.2015 №940 "Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році"
Рішення Колегії МОН України від 03 липня 2015 року "Про проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання"
Тести ЗНО онлайн
Онлайн тести ЗНО
ЗНО клуб
Усе для ЗНО з української літератури
Підготовка до ЗНО (книги, посібники тощо)
Твори української літератури ЗНО-2016
Способи порівняння чисел
Оцінка можливого значення квадратного кореня
Метод добування квадратного кореня "вручну"
Учасник зовнішнього незалежного оцінювання може бути позбавлений права проходити зовнішнє незалежне оцінювання або його робота може бути анульована, у випадку порушення процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання.
Спілкування з іншими учасниками. Абітурієнт може бути позбавлений права на продовження роботи над тестом, якщо в аудиторії де проводиться тестування він заважає іншим абітурієнтам працювати над тестом або спілкується з іншими абітурієнтами, або передає їм будь-які предмети чи матеріали.
Засоби зв’язку. Учасник ЗНО зобов’язаний покинути аудиторію якщо з’ясується, що він має при собі засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації або друковані чи рукописні матеріали, що не передбачені процедурою тестування.
Речі, що не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання (верхній одяг, парасольки, сумки, книжки, калькулятори, вимкнуті мобільні телефони, інші засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, засоби, предмети, прилади) залишаються учасником ЗНО у спеціально відведеному місці, на яке зобов'язаний вказати інструктор в аудиторії тестування.
Зверніть увагу, що абітурієнт позбавляється права проходити тестування за наявності навіть вимкненого телефону. Також робота абітурієнта може бути анульована вже після проходження тестування, якщо з’ясується, що він мав при собі телефонний апарат під час виконання тесту.
Для виявлення в абітурієнтів засобів зв’язку та з метою здійснення контролю за дотриманням процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в пунктах тестування можуть використовуватися технічні засоби (камери відеоспостереження, металодетектори тощо).
Виявляти наявність заборонених предметів матимуть право працівники Державної служби охорони, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, особи, уповноважені здійснювати державний контроль за проведенням зовнішнього оцінювання.
Запізнення. Допуск до пункту тестування розпочинається за 45 хвилин та припиняється за 10 хвилин до початку зовнішнього незалежного оцінювання. Будь-яке запізнення унеможливить проходження тесту, тому рекомендується заздалегідь відвідати пункт тестування та перевірити маршрути доїзду до нього. На пункт тестування бажано з’явитися за 45 хвилин до початку тесту.
Рішення про припинення роботи над тестом. Рішення про припинення роботи абітурієнта над тестом приймається колегіально уповноваженою особою, відповідальним за пункт тестування і старшим інструктором відповідної аудиторії (якщо порушення відбулося поза межами аудиторії – черговим).
За матеріалами osvita.ua
Реєстрація на ЗНО: відповіді на запитання
Громадянська мережа ОПОРА нагадує про основні нововведення під час здачі ЗНО, які чекають абітурієнтів у 2016 році, та дає відповіді на найпоширеніші питання абітурієнтів під час реєстрації ЗНО.
У 2016 році випускників загальноосвітніх навчальних закладів чекає невелика кількість нововведень. Перш за все, йдеться про терміни реєстрації. У зв’язку з подіями навколо УЦОЯО минулого року та необхідністю відновлення технічного обладнання, цьогоріч реєстрація на ЗНО триває лише трохи більше ніж місяць — з 1 лютого до 4 березня включно.
Попри незмінну кількість предметів, які може здати кожен абітурієнт — 4 предмети — кількість обов’язкових для здачі предметів ЗНО у 2016 році збільшилася до двох. Як і минулого року результати ЗНО з української мови та літератури будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації. Ще одним предметом, який зараховуватиметься у 2016 році як ДПА буде математика або ж історія України (на вибір абітурієнта).
На відміну від попереднього року, у 2016 передбачений лише один (базовий) рівень тестів з математики і української мови та літератури. Відміна від поглибленого рівня тестів пояснюється відсутністю попиту серед вищих навчальних закладів на результати такого рівня. Це, в свою чергу, свідчить про недостатньо вимогливі критерії до відбору абітурієнтів при вступі до вищих навчальних закладів.
Оскільки час для реєстрації є дещо обмежений, пропонуємо абітурієнтам відповіді на найпоширеніші питання, які стосуються реєстрації на ЗНО:
Якщо особа не планує вступати до вищого навчального закладу в Україні, чи повинна вона реєструватися на ЗНО?
Так, оскільки у 2016 році державна підсумкова атестація з двох предметів (українська мова та література; історія України або математика) проходитиме у формі ЗНО. Окрім результату в 200-бальній шкалі, оцінка з предметів, які зараховуються як ДПА, виставлятиметься в 12-бальній шкалі.
Якщо особа є випускником загальноосвітнього навчального закладу, куди вона має подавати пакет документів для реєстрації на ЗНО?
Випускники поточного навчального року після формування комплекту документів подають його до загальноосвітнього навчального закладу, де навчаються. Представник навчального закладу надсилає всі комплекти документів до регіонального центру оцінювання якості освіти.
Якщо особа є студентом вищого навчального закладу, куди вона має подавати документи для реєстрації на ЗНО?
Усі інші категорії осіб, крім випускників поточного навчального року, самостійно надсилають рекомендованим листом комплекти своїх документів до регіонального центру, адреса якого буде вказана в контрольно-інформаційному листі.
Які документи слід подати для успішної реєстрації на ЗНО?
Для реєстрації особа має подати такі документи:
- реєстраційну картку, яку можна сформувати у спеціальній програмі на сайті УЦОЯО;
- копію паспорта (сторінка з фотокарткою та ПІБ). Для визначеної категорії осіб дозволена можливість реєстрації на підставі інших документів;
- дві актуальні фотокартки розміром 3х4 см;
- довідка з місця навчання (для випускників ПТУ, училищ, коледжів) або копія документа про повну загальну середню освіту.
Якщо у особи немає доступу до інтернету, де вона можна оформити реєстраційну картку?
Випускник 2016 року може звернутися за допомогою до особи, яка є відповідальною за реєстрацію в його навчальному закладі. Випускники минулих років можуть звертатися до працівників пунктів реєстрації, адреси яких можна знайти за посиланням.
Якщо станом на 1 вересня 2015 року особі вже виповнилося 16 років, але вона досі не отримала паспорт громадянина України (ID-картку)?
Основним документом, копію якого необхідно додати при реєстрації є паспорт громадянина України (якщо станом на 1 вересня 2015 року особі виповнилося 16 років) або свідоцтво про народження (для інших осіб). Як виняток, за свідоцтвом про народження може бути зареєстровано: 1) випускника, якому станом на 1.09.15 виповнилося 16 років, однак який досі не отримав паспорта з вини міграційної служби (тоді його особу підтверджує керівник навчального закладу); 2) особи, які не мають можливості виробити паспорт у зв’язку з перебуванням на непідконтрольній території (його особу підтверджує керівник навчального закладу на контрольованій території до якого прикріплена особа).
Якщо для вступу до вищого навчального закладу особі потрібно здати ЗНО з історії України та математики, результати якого предмету будуть враховані як ДПА?
Під час заповнення реєстраційної картки абітурієнт має поставити у відповідному полі навпроти одного з цих предметів позначку, яка вказує на зарахування результату з цього предмету як ДПА.
Якщо особа здаватиме математику/історію України лише для зарахування як ДПА, чи повинна вона виконувати всі завдання, чи лише частину?
Якщо особа зареєструвалася на такі предмети лише задля зарахування результату як ДПА, то вона має виконувати лише частину запитань. Так, тестовий зошит буде складатися з двох частин: перша — з завданнями, які необхідні лише для ДПА, а друга — з завданнями, які в тому числі необхідні і на ЗНО.
Де особа може дізнатися перелік сертифікатів ЗНО, які будуть потрібні для вступу?
Для того, щоб визначитися з переліком предметів для ЗНО, абітурієнту необхідно ознайомитися зПравилами прийому до тих вищих навчальних закладів, куди він плануєте подавати документи. Перелік необхідних сертифікатів ЗНО для вступу на кожну із спеціальностей та мінімальний прохідний бал з таких предметів визначає ВНЗ самостійно у одному з додатків до правил прийому у ВНЗ.
Чи можу я змінити один з предметів ЗНО після реєстрації?
Так. Якщо ви маєте бажання зареєструватися на інший предмет, Вам потрібно пройти перереєстрацію. Для цього слід надіслати до регіонального центру оцінювання якості освіти рекомендованого листа, в який вкласти отриманий сертифікат та заново сформовану реєстраційну картку, яка відображає бажані зміни. Однак, визначений граничний термін, до якого особа може здійснити перереєстрацію — це 18 березня. Тобто документи, відправлені 19 березня розглядатися регіональними центрами не будуть.
Чи може особа проходити ЗНО з різних предметів у різних містах?
Абітурієнт може обрати одне місце проходження ЗНО для тих предметів, які зараховуються як ДПА (українська мова та література та математика/історія України) та інше - для проходження всіх інших предметів.
Чи повинна особа якось завіряти документи, які подає під час реєстрації?
Так, особа ставить власний підпис на реєстраційній картці, а всі інші копії документів завіряються особою шляхом проставлення напису "Згідно з оригіналом" (без лапок), своїх ініціалів та дати підписання.
Якщо особа належить до категорії осіб, у яких є захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження ЗНО, чи необхідно подавати реєстраційні документи до РЦОЯО?
Так, адже підставою для участі у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі є рішення регламентної комісії про відмову в реєстрації через неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження ЗНО. Під час реєстрації Ви маєте подати оригінал відповідного висновку закладу охорони здоров’я про необхідність забезпечення особливих умов для проходження ЗНО.
Якщо особа зареєструвалася лише на три предмети основної сесії, чи може вона пізніше зареєструватися на додаткову сесію на ще один, четвертий, предмет?
Ні. Додаткова сесія передбачена лише для таких категорій осіб:
- які наперед знають, що не зможуть пройти тестування під час основної сесії (подають заяву та документи, які підтверджують неможливість проходження тестування під час основної сесії. Наприклад, поїздка на міжнародну олімпіаду, участь у змаганнях і т.д.)
- не змогли пройти тестування під час основної сесії (подають документи, які підтверджують відповідний факт. Наприклад, захворіли, або ж не закінчили роботу над тестом через госпіталізацію, ін.);
- учасники антитерористичної операції, особи із неконтрольованих територій які не мали змоги здійснити реєстрацію у основний період (1 лютого — 4 березня).
Чи можна подавати всі документи для реєстрації електронною поштою?
Ні. Така можливість передбачена лише як виняток для осіб, які перебувають на непідконтрольній Україні території.
Як цього року буде визначатися мінімальний бал ЗНО з яким можна подавати документи до ВНЗ для вступу?
Під час визначення результатів ЗНО у 2016 році буде застосовуватися запроваджена в попередньому році методологія, яка передбачає встановлення порогу "склав/не склав" для кожного предмету тесту. Таким чином мінімальний рейтинговий бал учасників, які склали ЗНО буде 100 балів. Однак, вищі навчальні заклади мають право підвищити мінімальний бал з певних предметів для прийняття документів.
Які документи має отримати особа для підтвердження реєстрації?
Абітурієнт має отримати індивідуальний конверт, в якому повинні міститися такі документи: сертифікат ЗНО-2016, реєстраційне повідомлення учасника ЗНО, інформаційний бюлетень "Зовнішнє незалежне оцінювання. 2016 рік".
На яку адресу буде надіслано індивідуальний конверт учасника ЗНО?
Випускнику поточного навчального року такий конверт буде надіслано за адресою загальноосвітнього навчального закладу, де навчається особа. Усім іншим категоріям осіб такі конверти будуть надіслані за адресою, зазначеною в реєстраційній картці.
Якщо випускник не зареєструється на ЗНО з української мови та літератури, чи буде в нього можливість здати ДПА в загальноосвітній школі?
Ні, ДПА для випускників загальноосвітніх навчальних закладів проводиться виключно у формі ЗНО.
Коли абітурієнт дізнається дату та місце проходження ЗНО?
УЦОЯО визначено дати проведення тестування як з основної, так і з додаткової сесії. Адресу пункту тестування, де проходитимете ЗНО, Ви зможете дізнатися, зайшовши на власну інформаційну сторінку на сайті УЦОЯО (використовуючи номер Сертифіката та пін-код, вказаний у ньому).
За матеріалами Громадянської мережі ОПОРА. Детальніше: Наталія Радиш 097 640 77 90.
У квітні проведуть апробаційне ЗНО з іноземних мов
16 квітня 2016 року в Києві, а також Київській, Львівській та Одеській областях буде проведено апробаційнезовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання випускників шкіл з англійської, іспанської, німецької та французької мов. Відповідний наказ підписано міністром освіти і науки.
Проведення апробаційних тестів з іноземних мов відбуватиметься з метою підготовки до запровадження з 2017 року нового формату завдань для сертифікаційних робіт ЗНО.
Під час апробаційного тестування будуть використані предметні тести рівня B1 для випускників, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні, i рівня В2 для випускників, які вивчали іноземну мову на профільному рівні.
Результати апробаційного тестування за бажанням осіб, які братимуть в ньому участь, можуть бути зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію з відповідної іноземної мови.
Департаментам освіти і науки Київської, Львівської, Одеської, обласних та Київської міської державних адміністрацій доручено сприяти Українському та регіональним центрам оцінювання якості освіти в підготовці та проведенні апробаційного тестування, а також організувати добір та реєстрацію учасників апробаційного тестування.
Міністерством освіти також затверджено план підготовки та проведення апробаційного тестування та схему формування вибірки його учасників. Передбачається, що участь у апробаційному ЗНО з 4 іноземних мов братимуть 3 900 випускників шкіл поточного року.
Як відомо, у жовтні минулого року, Міністерство освіти і науки скасувало заплановане раніше проведення у 2016 році державної підсумкової атестації учнів 11 класів з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Таке рішення у відомстві пояснили необхідністю включення до складу тестів завдань з аудіювання та проведення певної роботи для розробки повноцінних тестів.
За матеріалами: Освіта.ua
5 січня розпочнеться реєстрація на пробне ЗНО
У вівторок 5 січня регіональні центри оцінювання якості освіти розпочнуть реєстрацію осіб, які виявлять бажання взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.
Головною метою проведення пробного тестування є відтворення умов проведення основної сесії ЗНО, що сприятиме підготовці майбутніх абітурієнтів до участі у тестуванні.
Оскільки метою пробного ЗНО є ознайомлення майбутніх абітурієнтів з процедурою проведення тестування, воно буде проведено з дотриманням процедур і технології проведення ЗНО-2016.
Пробне зовнішнє оцінювання проводиться тільки для зареєстрованих на нього осіб. Реєстрація на пробне ЗНО 2016 року триватиме до 30 січня 2016 року. Вартість складання одного пробного тесту становить 111 гривень.
Реєстрація на пробне незалежне оцінювання здійснюється виключно в он-лайн режимі на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (вибір регіонального центру залежить від місця проживання учасника).
Учасник пробного ЗНО може скласти максимум два пробних тести (українська мова та література та один предмет на вибір). Запрошення на пробне тестування, в якому буде вказано інформацію про пункт та час проведення тестування, учасники ПЗНО зможуть роздрукувати з власної персональної сторінки на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
2 квітня 2016 року буде проведено пробне ЗНО з української мови і літератури. Відповідно 9 квітня відбудуться тестування з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з англійської, іспанської, німецької, російської або французької мов.
Після виконання тестових робіт усі учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання отримають тестовий зошит із відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку тестових балів. Також вони зможуть визначити свій результат за шкалою 100-200 балів.
Реєстрація на пробне ЗНО здійснюється регіональними центрами оцінювання якості освіти:
-
(м. Київ, Київська область, Черкаська область, Чернігівська область);
-
(Вінницька, Житомирська та Хмельницька області);
-
(Дніпропетровська та Запорізька області);
-
(Донецька та Луганська області);
-
(Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська та Тернопільська області);
-
(Львівська, Рівненська та Волинська області);
-
(Одеська та Кіровоградська області);
-
(Харківська, Сумська та Полтавська області).
-
(Херсонська та Миколаївська області, АР Крим та м. Севастополь).
На сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти вказані телефони інформаційної підтримки абітурієнтів.
Увага! Результати ПЗНО не використовуються для оцінювання навчальних досягнень учнів.
За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 04.01.2016
Дата публікації: 04.01.2016
Як розрахувати конкурсний бал абітурієнта у 2016 році
Міністерством освіти і науки надано роз’яснення щодо процедури та порядку нарахування конкурсного бала вступника на основі повної загальної середньої освіти, що мають застосовуватись приймальними комісіями під час вступної кампанії 2016 року. Відповідний лист підписано першим заступником міністра освіти Інною Совсун.
Зокрема, у Міністерстві освіти, посилаючись на закон "Про вищу освіту", повідомили, що вчена рада вищого навчального закладу затверджує Правила прийому до вищого навчального закладу, якими встановлюються:
- перелік і кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, вага кожного з яких має становити не менш як 20 відсотків конкурсного бала;
- вага середнього бала документа про повну середню освіту, що має становити від 0 до 10 відсотків конкурсного бала;
- вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей, (у разі його проведення) повинна нараховуватись відповідно до п. 2 частини IV Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році;
- вага бала за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів ВНЗ, на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, що може становити від 0 до 5 відсотків конкурсного бала.
Конкурсний бал обчислюється як сума балів за кожен сертифікат, середнього бала документа про повну загальну середню освіту, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, помножена на вагові коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому до вищого навчального закладу. Сума коефіцієнтів має дорівнювати одиниці.
Враховуючи це, у Міністерстві освіти і науки рекомендують вищим навчальним закладам обраховувати конкурсний бал абітурієнта за наступною формулою:
Враховуючи це, у Міністерстві освіти і науки рекомендують вищим навчальним закладам обраховувати конкурсний бал абітурієнта за наступною формулою:
Як відомо, прийом заяв та документів на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти розпочнеться 11 липня. Цьому передуватиме проведення зовнішнього незалежного оцінювання, результати якого випускники шкіл використовуватимуть під час вступної кампанії 2016 року.
За матеріалами: Освіта.ua
Проведення ЗНО-2016
Підготовка до ЗНО
Пробне ЗНО-2016
Внесено зміни до наказу МОН про проведення державної підсумкової атестації у 2015/2016 навчальному році. Враховуючи звернення громадських організацій, батьків та учнів, внесено зміни до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 року № 940 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році».
Відповідно до змін пункт 3 наказу викладено у новій редакції. Державну підсумкову атестацію випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня буде проведено з 5 по 30 травня 2016 року з трьох предметів – української мови (у формі зовнішнього незалежного оцінювання), іноземної мови (у навчальних закладах), математики або історії України (у формі зовнішнього незалежного оцінювання, незалежно від профілю навчального закладу випускник має право обрати один із зазначених предметів).
Рекомендації учням щодо проходження ЗНО
Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.
Тренуйся. Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради тренування, наприклад, проходити тести ЗНО онлайн. Не можна навчитись добре виконувати тести, не тренуючись на них самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід - самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.
Поспішай. Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, необхідний для виконання тестів зовнішнього оцінювання. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації, неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.
Випробовуй. У тренуваннях застосовуйте правильну тактику, тобто додержуйтесь усіх рекомендацій, як правильно вирішувати окреме завдання чи тест у цілому. Наприклад, не слід двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а треба відразу ж познайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей прояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до даного завдання. Це конкретний приклад тактики, яку треба випробовувати. Її можна освоїти й ефективно застосовувати, тільки активно тренуючись у тестуванні.
Пропускай. Треба навчатися пропускати важкі чи незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов'язково впораєтесь. Просто нерозумно не дібрати балів тільки тому, що ви не добрались до «своїх» завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал яких вам невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.
Вгадуй. Якщо ви не впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти! Така довіра, як правило, призводить до приросту балів.
Виключай. Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох відповідях (а це легше), а не відразу на п'ятьох-сімох (що набагато складніше).
Скорочуй вибір. Якщо кілька відповідей (1-2) із чотирьох чи п'яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші такими, що підходять з рівною ймовірністю, то в цьому випадку правильніше буде не пропускати це завдання, а намагатись вибрати відповідь з інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це - теорія ймовірності. Адже «негативне знання» (про те, яка відповідь точно не підходить) - це теж знання, і нерозумно відмовлятись від його використання.
Думай тільки про поточне завдання. Коли ви бачите завдання (запитання), забувайте все, що було в попередньому: як правило, завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше завдання. Ця установка дає безцінний психологічний ефект - забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилось вам «не по зубах»). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати бали.
Читай завдання до кінця. Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за «першими словами» й добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.
Не засмучуйся. У будь-якому професійно підготовленому тесті є завдання, з якими ви просто не зможете впоратись. Більше того, усі 100 % завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду. Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто помилок і просто завалили тест, пам'ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з'ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний. Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатись максимального результату. Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтесь не тільки наносити удари, а й «тримати» їх (якщо висловлюватись термінами боксу). Треба категорично відмовитись від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.
Заплануй два кола. Сплануйте середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) тестування пройти всі завдання «за першим колом». Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас («своїх») завданнях, а потім зможете подумати й добрати щось на важких, які вам спочатку довелось пропустити.
За матеріалами Osvita.ua
Немає коментарів:
Дописати коментар