пʼятниця, 18 грудня 2015 р.

Підручники починають надходити до областей


Станом на 17 грудня 2015 року видавництвами надруковано понад три мільйони підручників для учнів 4-х та 7-х класів. Про це, з посиланням на Інститут модернізації змісту освіти, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Україна розпочинає перепідготовку вчителів англійської мови

     В Україні стартував проект «Вчителі англійської мови – агенти змін», в рамках якого протягом 2016 року перекваліфікацію та спеціальну підготовку пройдуть майже 4000 вчителів англійської мови у семи областях та місті Києві. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Більшість українців не володіє іноземними мовами

     Згідно результатів он-лайн дослідження TNS, 89% опитаних респондентів вивчали англійську мову, однак лише 18% володіють нею на рівні вище середнього. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Громадська ініціатива Україна Speaking.        Порівняно з країнами Європи Україна відстає у готовності громадян спілкуватися іноземною мовою. Дані Євробарометра “Європейці та їхні мови” показують, що більше половини жителів країн ЄС знають щонайменше дві мови, а 38% європейців вільно володіють англійською.

вівторок, 15 грудня 2015 р.

В Україні відкрито online-проект шкільної статистики

     
Аналітичний  центр  CEDOS  презентував  
проект «Шкільна карта CEDOS»,    який    створено    з метою     представлення   цікавих   даних   про   шкільну  освіту  в  Україні.   «Шкільна  карта»  надає користувачу  інтерактивні  карти,  графіки та data-box з найбільш актуальними даними про середню освіту.

Після закінчення навчання в 9-му класі учні матимуть три шляхи здобуття освіти


     Після закінчення навчання в 9-му класі учні матимуть три варіанти продовження навчання. Про це, під час зустрічі з директором департаменту професійної освіти і зайнятості GOPA Consultants Мартіном Еглітца та регіональним директором Інституту DVV International Анітою Якобсоне, повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.
     За словами заступника міністра, у разі, якщо буде прийнятий закон «Про освіту», в Україні змінюватиметься структура середньої освіти.
     Для випускників 9 класу перехід до старшої школи супроводжуватиметься зовнішнім оцінюванням. За результатами якого, школярі матимуть три траєкторії продовження навчання.

Програмування в школі - бути чи не бути?

     Рівно 30 років тому в загальноосвітніх навчальних закладах з’явився новий обов’язковий для вивчення предмет «Інформатика».     За цей час від лозунгу «Програмування – друга грамотність» прийшли до кардинально відмінного підходу у викладанні інформатики: «Основне – компетентний користувач, а програмування – для вузьких спеціалістів». Якщо за програмою 1985 року вивчення ОАП (основи алгоритмізації та програмування) займало 72% від загального часу (46 із 64 програмних годин у 9-10 кл.), то нинішні 9, 10, 11 класи, які навчаються за програмами стандартного та академічного рівня, вивчають ОАП в обсязі близько 5% загального часу (5 із 95 годин рівень стандарту; 7 із 130 годин академічний рівень).

З грудня вчителі отримуватимуть більше

     З 1 грудня 2015 року відбудеться підвищення посадових окладів на 25% по всій сітці державних службовців. Також передбачено підвищення посадових окладів працівників бюджетної сфери, зокрема, лікарів та вчителів, в середньому на 10%, що загалом, враховуючи підвищення мінімальних соціальних стандартів з 1 вересня 2015 року, становитиме близько 25%.